Seniorsko prvenstvo Istre u parovima

Nekadašnji svjetski prvak upravo u toj disciplini Valter Ivančić i njegov klupski suigrač Marino Križmanić, boćari prvoligaša Pazina (bivši Trio Pazin), osvojili su naslov prvaka Istre u parovima na prvenstvu koje se u organizaciji Zajednice boćarskih klubova Grada Poreča igralo na porečkim boćalištima na Gradskom kupalištu i u Špadićima.

Ivančić i Križmanić su u prvoligaškom finalu pobijedili aktualnog svjetskog viceprvaka u parovima Nenada Tadića i njegovog klupskog suigrača Nikolu Hrelju iz Istre Poreč. U susretu za 3. mjesto su Albert Ivančić i Goran Hlaj članovi drugoligaša Istra Aluminija iz Ročkog Polja savladali Joška Mardešića i Ivana Lukšića iz Istre Poreč.

Po završetku natjecanja pehare i medalje najuspješnijima je uručio predsjednik ZBKG Poreča Petar Popović.

Najbolja četiri para Istre s Petrom Popovićem

Rezultati, četvrtfinale: Albert Ivančić, Goran Hlaj (Istra Aluminij, Ročko Polje) - Luka Faraguna, Filip Šarić (Pula) 13:4, Joško Mardešić, Ivan Lukšić (Istra Poreč) - Gragor Daris, Davor Legović (Špadići, Poreč) 13:6, Valter Ivančić, Marino Križmanić (Pazin) - Silvano Baćac, Nenad Kodrin (Potpićan Italpan) 13:3, Nenad Tadić, Nikola Hrelja (Istra Poreč) - Mario Brezac, Igor Radić (Raša) 13:5; polufinale: Tadić, Hrelja - A. Ivančić, Hlaj 13:8, V. Ivančić, Križmanić - Mardešić, Lukšić 9:8; za 3. mjesto: A. Ivančić, Hlaj - Mardešić, Lukšić 13:2; finale: V. Ivančić, Križmanić - Tadić, Hrelja 13:6.

Sve rezultate prvenstva možete pogledati OVDJE

Finalisti istarskog prvenstva su stekli pravo nastupa na prvenstvu Hrvatske koje će se u prosincu održati u Istri.