Logo IBS
Istarski Boćarski Savez - bocanje.ibs.hr

Istarski ligaški vikend

15. veljače 2026.

Svega ukupno šest poena, od ukupno mogućih 52, osvojili su Sveti Jakov iz Jadranova i omiške Naklice, suparnici Pule i Istre Poreč u 9. kolu Super HBL, što još jednom najbolje svjedoči o kvalitetnoj superiornosti oba istarska superligaša u odnosu na veči dio ligaške konkurencije.

Na splitskim Gripama čast Nakličana protiv Porečana spasio je Ivan Čorić tjesnom pobjedom 11:10 nad Ivanom Lukšićem u uvodnoj disciplini pojedinačno klasično, dok je sve ostalo otišlo večinom lako na stranu gostiju za konačnih uvjerljivih 24.2.

Tek dva poena više (22:4)od Omišana na Gripama osvojili su gosti iz Jadranova na pulskoj Verudi gdje su od gostiju slavili Lovro Šipek u preciznom izbijanju s najboljim rezultatom kola 24:18 nad Joškom Buterinom, te Filip Klarić pojedinačno 13:7 nad Petrom Barlianom. Premda im takvi rezultati ovom prigodom nisu bili nužni briljirali su pulaki brzinci Darijan ŽIvolić sa 49/51 i Marino MIlićević sa 47/49 u brzinskom izbijanju, te zajedno u štafetnom izbijanju 55/60.

U sljedećem kolu Pula bi trebala pokupiti sva tri boda iz Sinja u nadmetanju s Otokom dok daleko zahtjevniji zadatak očekuje Istru. Porečani naime gostuju u Metkoviću kod istoimenog domaćina koji se sa Sv. Jakovom bori za plasman u doigravanje. Istrini glavni konkurenti za naslov, zagrebački Zrinjevac i Pula su već ove sezone uspješno, pobjedama prošli gostovanja u dolini Neretve i eventualni poraz Porečana u Metkoviću značio bi njihov siguran oproštaj od broja jedan, s upitnim brojem dva za play off.

U Prvoj HBL sjever dvije vrijedne gostujuće pobjede ostvario je vodeći istarski dvojac, Pazin i porečki Špadići. Pazinjani su u istarskom derbiju na gostovanju u Boćarsko centru Edi Ritoša u Sv. Mariji na Krasu savladali Umag 16:10 i tako i dalje ostali jedini neporaženi u ligi vodeći na ljestvici. Iz tog susreta valja izdvojiti fantastična 32 punta Umageža Boža Šorga u bližanju i izbijanju u krug.

Tino Majcan, Pazin Foto: istarski.hr Snimio: Siniša Žulić
Tino Majcan, Pazin Foto: istarski.hr Snimio: Siniša Žulić

 

Porečani su pak slavili tijesnu pobjedu 14:12 u Čavlima nad Krenovcem, a sudeći prema rezultatima konačan epilog lomio se u pojedinačnom dvoboju u kojem je Igor Vretenar sa 12:11 nadvisio Josipa Sriću.

Funtana je nakon posrtaja u Taru u nadmetanju sa Sv. Rokom iz Klane 14:12 upisala treći uzastopni poraz.

U sljedećem kolu istarski derbi igraju Špadići i Funtana, Umag će ugostiti Krenovac, dok će Pazin gostovati u zagrebačkoj Dubravi kod Ivankova.

U zaostalom susru 8. kola Hrvatske ženske lige Labin je u svom Gradskom boćalištu protiv Kastva bio nikad bliži prvom bodu ove sezone ali je ipak ostao kratak s porazom 13:11. Derbi redovnog 9. kola Pula - Čavle ŠB, te susret Komiža - Labin su odgođeni, a u sljedećem kolu će Labinjanke ugostiti riječku Drenovu, dok su Puležanke slobodne.

Natrag