Memorijal Denis Ravera u Monaku

21. listopada 2024

U Monaku je proteklog produženog vikenda, od petka do nedjelje, 18. do 20. listopada, odigran 15. memorijal "Denis Ravera" najveći svjetski turnir za žene, juniore (do 18 god.) i kadete (do 15 god.) na kojem je nastupilo 70 boćarica i boćara iz 17 zemalja sa pet kontinenata.

Hrvatski reprezentatici, boćarice Ema Maršanić (Pula) i Nives Jelovica (Komiža), juniori Manuel Peršić (Vodnjan) i Adiran Šipek (Sveti Jakov, Jadranovo), te kadeti Tian Baričević (Pula) i Luka Dorić (Križišće, Kraljevica), predvođeni trenerima Vjekoslavom Matetićem i Romanom Grižančićem, na tom su turniru osvojili ukupno osam medalja, po tri zlatne i brončane, te dvije srebrne. Prema vrijednosti osvojenih medalja Hrvatska je zauzela drugo mjesto na turniru iza Francuske koja je osvojila pet zlatnih, jedno srebrno i dva brončana odličja.

Hrvatska u Monaku

Od hrvatskih reprezentativaca zlatnim odličjima okitili su se boćarice Jelovica i Maršanić, te juniori Šipek i Peršić u štafetama, odnosno kadet Dorić u preciznom izbijanju. Srebrne kolajne su zaslužili Jelovica u preciznom izbijanju, te kadetska štafeta Baričević i Dorić, dok su bronce osvojili Šipek i Peršić, te Baričević i Dorić u parovima, odnosno Šipek u preciznom izbijanju.

Od rezultata valja istaći da su Maršanić i Jelovica u finalu štafetnog izbijanja pobijedile tursku štafetu koju je uz Eminu Dursan činila i nekadašnja svjetska prvakinja Büket Öztürk. U preciznom izbijanju Jelovica je iza sebe između ostalih ostavila i aktualnu europsku prvakinju, Francuskinju Pauline Gouilloud, a bolja je od naše reprezentativke bila samo Slovenska Eneja Ozbič Primc.

Nives Jelovica i Ema Maršanić

Peršić i Šipek su u ovoj konkurenciji u štafetama bili izrazito nadmoćni pogodivši čak 50 boća u drugoj kvalifikacijskoj seriji i jedini su u svim nastupima prelazili 40 pogodaka, a u finalu su sa 42:40 pobijedili Francuze.