Logo IBS
Istarski Boćarski Savez - bocanje.ibs.hr

Reprezentativni juniorski Veyretov memorijal

Hrvatska juniorska (do 18 godina) reprezentacija u sastavu Ivan Načinović (Vargon, Rijeka), Filip Klarić, Lovro Šipek (Sveti Jakov, Jadranovo) i Žarko Jerčinović (Drivenik, Općina Vinodolska), predvođena izbornikom Čedom Vukelićem i trenerom Valterom Ivančićem, zauzela je šesto mjesto u konkurenciji osam ekipa na dvodnevnom 30. memorijalnom turniru Gilbert Veyret u Francuskoj.

Hrvatski juniori u Francuskoj

Riječ je o tradicionalnom, jednom od najjačih svjetskih reprezentativnih juniorskih turnira iz službenih kalendara FIB-e i FEB-e koji se održava u francuskoj pokrajini Isere, regiji Auvergne - Rona - Alpe (AURA).

Hrvaski reprezentativci su u natjecanju po skupinama pobijedili Sloveniju s maksimalnih 12:0, dok su s istim rezulatima 8.4 izgubili od Francuske B reprezentacije i selekcije regije Auvergne - Rona - Alpe (AURA) i nisu se uspjeli plasirati u borbu za medalje.

Turnir je osvojila Francuska A reprezenacije ispred Francuske B i selekcije AURA.