Prvenstvo Hrvatske za seniorke u Labinu

Boćarica Labina Nives Jelovica osvojila je sva tri naslova prvaka Hrvatske na državnom prvenstvu po disciplinama za seniorke koje se od petka do nedjelje, 22. do 24. lipnja 2021. odigravalo u labinskom Gradskom boćalištu.

Nives Jelovica

Jelovica je samostalne titule osvojila u disciplinama pojedinačno klasično, te bližanje i izbijanje u krug, a zajedno sa klupskom i reprezentativnom kolegicom Riom Vojković i u štafetnom izbijanju.

Vojković je uz zlatnu medalju u štafetu osvojila i srebrnu u krugovima finale kojih je izgubila od Jelovica. Brončana odličja u krugovima osvojile su mlada, 16-godišnja Dora Fućak (Čavle ŠB) i iskusna Dolores Vlaše (Kastav).

Najbolje hrvatske krugašice - (s desna) Nives Jelovica, Ria Vojković, Dora Fućak i Dolores Vlaše

Od istarskih boćarica na prvenstvu brončanu kolajnu u disciplini pojedinačno klasično je osvojila Diana Baran, do prošle sezone boćarica Labina, a od ove sezone članica Pazina, koja je tako osvojila i prvu medalju na prvenstvima Hrvatske za ponovno oformljenu pazinsku žensku ekipu. U pojedinačnom finalu Jelovica je savladala Fućak, a uz Baran broncu je osvojila i još jedna mlada boćarica, 17-godišnja Roberta Petrović (Čavle ŠB).

Medalje u klasici - (slijeva) Nives Jelovica, Dora Fućak, Roberta Petrović i Diana Baran

Novopečena svjetska prvakinja u mješovitim parovima Vojković je pak u disciplini pojedinačno klasično završila s natjecanjem u jednoj od četvrtfinalnih skupina u kojoj je poražena od Jelovica, ali i s tijesnim puntom razlike i od Milke Maričić (Marinići). Vojković je od polovice kolovoza gotovo svakog vikenda imale reprezentativne nastupe s putovanjima u Srbiju, Francusku, Monako i Italiju te je nakupljeni umor očito došao na naplatu.

Nažalost u štafetama je bila vrlo skromna konkurencija od svega tri para i u toj disciplini Jelovica i Vojković praktički nisu imale konkurencije.