Završeno SP u talijanskom Alassiu

Učinak hrvatskih reprezentativaca na Svjetskom prvenstvu u talijanskom Alassiu, 12. - 16. listopada 2021.

Osvojene po jedna zlatna i brončana, te tri srebrne medalje

Ria Vojković i Marin Ćubela - mješoviti parovi: osvojili naslov svjetskih prvaka u disciplini koji se prvi puta igrala na SP-u. U finalu sa 9:7 pobijedili Talijane Francescu Carlini i Luigia Grattapagliu.

Ria Vojković i Marin Ćubela

Ria Vojković i Carrolina Bajrić - štafetno izbijanje: plasmanom u finale osvojili srebrnu medalju, prvo odličje u povijesti za hrvatsko žensko boćanje u ovoj disciplini na SP. Finale za svega jedan pogodak sa 41/54:40/53 izgubile od novih svjetskih prvakinja i svjetskih rekorderki (51/54) Francuskinja Barbare Barthet i Annaelle Barazzutti.

Najbolje svjetske ženske štafete

Carrolina Bajrić i Nikol Marelja Bošnjak - parovi: kao novi reprezentativni par plasmanom u finale  osvojile srebrnu medalju. U dramatičnom finalu u zadnje bacanje kojeg su ušle s vodstvom 7:6 na kraju su ipak poražene sa 8:7 od Talijanki Valentine Basei i Francesce Carlini.

Pero Ćubela - pojedinačno klasično: plasmanom u finale osvojio svoju drugu srebrnu medalju u karijeri na SP u ovoj disciplini. U polufinalu sa 13:4 savladao reprezentativca BiH Josipa Glavinića, a finale  sa 12:3 izgubio od nekadašnjeg člana Trio Buzeta, Slovenca Jure Kozjeka, koji je u Alassiu osvojio svoj četvrti naslov svjetskog prvaka u ovoj disciplini i potvrdio status najuspješnijeg svjetskog klasičara u povijesti.

Marino Milićević i Pero Ćubela - parovi: plasman u polufinale i osvojena brončana medalja.

Nives Jelovica - pojedinačno klasično: četvrtfinale, 6. mjesto

Ria Vojković - brzinsko izbijanje: četvrtfinale, 5. mjesto

Nives Jelovica - precizno izbijanje: 9. mjesto.