Hrvatski juniorski izbornik Čedo Vukelić uvrstio je dvojicu mladih istarskih boćara, Filipa Matijašića (Pazin) i Karla Pavletića (Ročko Polje) u sastave reprezentacija za 15. juniorski reprezentativni momčadski Božićni turnir koji će se u subotu i nedjelju, 21. i 22. prosinca održati u riječkom boćarskom domu na Podvežici.
Prvotno je za ovo natjecanje u sastav reprezentacije bio pozvan još jedan istarski boćar Đordano Ferenac (Pazin) koji je zbog radnih obveza bio primoran otkazati nastup.
Riječ je o tradicionalnom posljednjem godišnjem međunarodnom natjecanju iz službenog kalendara FIB-e i FEB-e na kojem će ove godine nastupiti osam momčadi, reprezentacije Francuske, Slovenije, Crne Gore i Srbije, tri selekcije Hrvatske i selekcija Primorsko-goranske županije.
Valja istaći da su u sastave hrvatskih reprezentacija uz Matijašića uvršteni i ostali osvajači brončanih medalja s ovogodišnjeg juniorskog Europskog prvenstva iz talijanskog Alassia, Filip Klarić, Lovro Šipek (Sveti Jakov, Jadranovo) i Leon Petz (Vargon, Rijeka), dok Slovence predvode aktualni juniorski europski prvak u brzinskom izbijanju Gašper Povh zajedno sa Jakom Štremfelom s kojim je europski viceprvak u štafetnom izbijanju.
U subotu će se u vremenu od 9 do 20 sati odigrati susreti u dvije skupine, dok su u nedjelju od 8 do 12 sati na programu final i susret za 3. mjesto. Na turniru će se igrati discipline pojedinačno klasično, parovi, krugovi, te štafetno i precizno izbijanje.
SATNICA
Subota 21. prosinca :
09:00 Prva utakmica – PAR + POJED
10:30 Prva utakmica – KRUG +PRECIZNO
11:30 PREDSTAVLJANJE i OTVARANJE
11:45 ŠTAFETE
12:15 Druga utakmica – PAR + POJED
13:45 Druga utakmica - KRUG + PRECIZNO
16:30 ŠTAFETE
17:00 Treća utakmica – PAR + POJED
18:30 Treća utakmica – KRUG + PRECIZNO
19:30 ŠTAFETE
Nedjelja 22. prosinca :
08:00 - 11:00 FINALE I ZA 3. MJESTO
11:30 PODJELA PRIZNANJA I NAGRADA
Sastav reprezentacija/selekcija:
Hrvatska 1
Filip Klarić „Sv.Jakov-Jadranovo"
Lovro Šipek „Sv.Jakov-Jadranovo"
Leon Petz „Vargon"
Hrvatska 2
Fran Jakominić „Vargon"
Josip Jelenić "Sveti Luka"
Filip Matijašić „Pazin"
Hrvatska 3
Žarko Jerčinović „Drivenik"
Karlo Pavletić „Ročko polje"
Jadran Grančić „Baška voda"
Selekcija PGŽ-e
Karlo Vukelić „Vargon"
Dario Beganović „Liganj"
Luka Peričić „Gornji kraj-Ladvić"
Voditelji selekcija Hrvatske i PGŽ-e: Čedo Vukelić i Vjekoslav Matetić
Francuska
Enzo Gambini
Sebastien Eymonnet
Benjamin Sauze
Amar Fabien - voditelj
Slovenija
Gašper Povh
Jaka Štremfel
Jan Guštin
Luka Blažević
Anton Kosar - voditelj
Srbija
Kristijan Tot
Luka Mandić
Davor Kuntić
Milenko Škundrić - voditelj
Crna Gora
Gracija Stjepčević
Ilija Belan
Mateo Počanić
Miroslav Petković - voditelj
Natrag