Logo IBS
Istarski Boćarski Savez - bocanje.ibs.hr

Seniorsko PH u krugovima

Dan nakon što je u Buzetu i Pazinu odigrano prvenstvo u disciplini pojedinačno klasično, u nedjelju, 13. listopada je u riječkom boćarskom domu na Podvežici odigrano i seniorsko prvenstvo Hrvatske u bližanju i izbijanju u krug s kojeg je naslov državnog prvaka stigao u Istru, zahvaljujući Nenadu Tadiću, reprezentativcu Istre Poreč, koji je osvojio zlatnu medalju.

U finalu je Tadić s tijesnim puntom prednosti sa 28:27 pobijedio Renata Markoča, člana novog prvoligaša Primoštena, ali tek nakon dodatna dva kruga sa po dvije boće s obzirom na to da je susret nakon temeljenih osam krugova okončan neodlučeno 24:24.

Najbolji hrvatski krugaši - (s desna) Nenad Tadić, Renato Markoč, Davor Jelovica i Ivan Medić

Tadić je tako nakon osam godina vratio naslov prvaka Hrvatske u krugovima u Istru s obzirom na to da je zadnji državni prvak u ovoj disciplini iz nekog od istarskih klubova 2011. bio Benjamin Guštin, današnji prvotimac Pule, a tada pazinske Usluge, današnjeg Pazina, koji je tada u Šibeniku kao mladi 19-godišnji boćar pomalo senzacionalno osvojio državnu titulu pobijedivši u finalu Gorana Percana, tada člana Istre Poreč.

Na ovogodišnjem prvenstvu u Rijedi od ostalih istarskih predstavnika Dajan Jurman (Pazin) i Andrej Buršić (Potpićan) su stigli do četvrtfinala, dok je Armando Krevatin (Sveta Marija na Krasu) završio s nastupom na prvenstvu nakon natjecanja po skupinama bez obzira što je u skupini eliminirao prvoligaškog boćara Igora Hajseka iz zagrebačkog Zrinjevac (19:18). Valja istaći da je Buršić u repasažu eliminirao Joška Buterina iz riječkog Vargona (21:17), ali je u četvrtfinalu zaustavljen od kasnijeg prvaka Hrvatske Tadića (25:16).

Kompletne rezultate prvenstva možete preuzeti OVDJE

Preostala dva prvenstva, u parovima i preciznom izbijanju održati će se narednog vikenda, u subotu i nedjelju, 19. i 20. listopada također u Istri, sa središtem događanja u Svetoj Mariji na Krasu kraj Umaga, dok će se za dio natjecanja po skupinama u parovima koristiti i porečka boćarska dvorana SRC Veli Jože.