Seniorsko PH pojedinačno klasično

Milan Celija, iskusni boćar Pule osvojio je naslov viceprvaka Hrvatske, a njegov mlađi klupski kolega Benjamin Guštin brončanu medalju na državnom prvenstvu u disciplini pojedinačno klasično koje je u organizciji Zajednice boćarskih klubova Grada Buzeta odigrano u subotu, 12. listopada sa središtem događanja u boćarskoj dvorani u Kozarima, dok je za dio natjecanja po skupinama korištena i dvorana pazinskog Boćarskog centra "Aleksandar Anzur".

Celija je finale sa tijesnih 13:12 izgubio od kapetana riječkog Vargona Davora Jelovice, dok je Guštin, nakon što je u polufinalu poražen od Jelovice 13:10, u susretu za 3. mjesto pobijedio Darka Bašića iz drugoligaša Vira 13:3.

Najbolji hrvatski klasičari - (s desna) Davor Jelovica, Milan Celija, Benjamin Guštin i Darko Bašić

Treći istarki predstavnik na prvenstvu, mladi Dajan Jurman iz Pazina se nije iz natjecanja po skupinama uspio plasirati u četvrtfinale, te je prvenstvo završio na 10. mjestu.