Kadetsko prvenstvo Istre u krugovima

Luka Pastorčić, mladi boćar Vrha, osvojio je naslov kadetskog prvaka Istre u bližanju i izbijanju u krug na prvenstvu koje je u organizaciji Zajednice boćarskih klubova Grada Buzeta odigrano sa središtem događanja u Ročko Polju.

Nakon što je u četvrtfinalu eliminirao prošlogodišnjeg prvaka Ivana Načinovića iz Labina Pastorčić je u polufinalu pobijedio Luigia Šimca iz Pazina, a u finalu i njegovog klupskog kolegu Matea Ventina. U susretu za 3. mjesto je Šimac savladao Martina Štihovića iz Lindara.

Najbolji kadetski krugaši Istre - (slijeva) Luka Pastorčić, Mateo Ventin, Luigi Šimac i Martin Štihović
Sudionici završnice prvenstva u Ročkom Polju

Rezultate završnice prvenstva možete preuzeti OVDJE

Pastorčić je stekao pravo nastupa na prvenstvu Hrvatske koje će se od 21. do 25. kolovoza održati također u Ročkom Polju.

Kadetska prvenstva Istre nastavljaju se 29. i 30. lipnja kada će se u Pazinu odigrati discipline pojedinačno klasično, parovi i štafetno izbijanje, a završiti će 4. srpnja ponovno u Ročkom Polju s disciplinama brzinsko i precizno izbijanje.