Završni turnir Prve HBL - FOTO GALERIJA

Nakon sedam godina naslov momčadskog prvaka Hrvatske vratio se u Istru.

Zasluga je to boćara Istre Poreč koji su proteklog vikenda, u subotu i nedjelju, 13. i 14. travnja na završnom turniru Prve HBL, koji je odigran u pulskoj boćarskoj dvorani SRC Uljanik Veruda, ponovno "dotaknuli samo nebo", osvojili svoju petu titulu državnog prvaka, prvu nakon punih 15 godina i sada već daleke 2004. godne.

Boćarski klub Istra Poreč - prvak Hrvatske 2019.

Time su Porečani pehar namijenjen najboljoj boćarskoj momčadi u državi vratili na najveći hrvatski poluotok na kojem je posljednju godinu boravka započeo 2012. kada je, nažalost sada već samostalno ugasli Trio Buzet, osvojio svoju šestu ukupnu, odnosno petu državnu titulu.

Sve čestitke na prikazanom tijekom čitave sezone, kao i na samom Final Fouru kojem su bili domaćini zaslužuju i boćari Pule koji su već samim plasmanom na ovaj završni turnir, kao i osvajanjem naslova viceprvka Hrvatske ostvarili svoj najveći uspjeh u povijesti. Istarski boćarski savez je stoga bio i najveći dobinik ovogodišnje završnice Prve HBL jer je imao dva svoja kluba u finalu, prije kojeg se znalo da će se titula državnog prvaka vratiti na istarski poluotok.

Boćarski klub Pula - viceprvak Hrvatske 2019.

Samo finale odigrano u impresivnoj atmosferi pred ispunjenim tribinama pulske boćarske dvorane, pred brojnim simpatizerima obje momčadi, bila je prava boćarska poslastica, napeto, uzbudljivo i do kraja neizvjesno nadmetanje dvije ove sezone najbolje hrvatske boćarske družine, prava propaganda za naš sport.

Naslov prvaka Hrvatske 2019. za Istru Poreč su osvojili: Elvis Smolica (kapetan), Nenad Tadić, Joško Mardešić, Vedran Špelić, Steven Benolić, Ivan Lukšić, Marino Križmanić, Elvis Barbaro, Dalibor Laković, Ivan Laković, Marko Radešić. Trener: Daržan Puniš.

Naslov viceprvaka Hrvatske 2019 za Pulu su osvojili: Vili Lencović (kapetan), Darijan Živolić, Mario Percan, Petar Barlian, Benjamin Guštin, Milan Celija, Luka Faraguna, Dean Babić, igrač-trener: Suad Zemunović.