Završena HJBL sjever

Zaostalim susretom 4. kola, odigranim u srijedu, 20. ožujka u pazinskoj dvorani Boćarskog centra "Aleksandar Anzur", u kojem je aktualni juniorski viceprvak Hrvatske Pazin sa 14:8 pobijedio aktualnog prvaka, riječkog Vargona, završena je ovosezonska Hrvatska juniorska liga - sjever.

Pazinski juniori su ovom pobjedom osvojili prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici i ligaški dio sezone okončali sa svih devet ostvarenih pobjeda.

Na ovogodišnji završni turnir za državnog prvaka, koji će se 24. i 25. travnja održati u Baškoj Vodi i Sinju iz sjeverne skupine HJBL pored Pazina plasirali su se i drugoplasirani Sveti Jakov iz Jadranova i trećeplasirani Vargon. Prema propozicijama natjecanja Pazinjani su kao prvoplasirani iz skupine uvršteni izravno u polufinale, dok će Sv. Jakov i Vargon igrati susrete četvrtfinala.

Juniori Boćarskog kluba Pazin

Fotografija (slijeva), stoje: Adrian Radola, Andy Milotić, Đordano Ferenac, Dajan Jurman, Filip Matijašić, Martin Štihović, Valter Ivančić (trener); čuče: Luigi Šimac, Mateo Ventin, Tino Majcan, Mateo Štihović, Nino Majcan i  Alex Brajković (nedostaje Mateo Matošević)

Ekipa Buzeta je, jednako kao i prošle sezone, zauzela 4. mjesto na prvenstvenoj ljestvici koje, nažalost, ove sezone ne vodi na završni turnir, dok je ekipa Labina zauzela 5. mjesto s čime je u odnosu na prošlu sezonu kada je bila sedma popravla svoj plasman za dva mjesta. Valja istaći i da su Labinjani i veći dio ove sezone sve susrete odigrai u gostima izuzev zadnja dva susreta lige koje su konačno kao domaćini odigrali u svojoj novootvorenoj gradskoj boćarskoj dvorani.