Logo IBS
Istarski Boćarski Savez - bocanje.ibs.hr

6. Veteransko prvensvo Istre u trojkama

Aldo Hrvatin, Walter Ritoša i Anton Nino Belušić, boćari trećeligaša Umaga osvojili su ovogodišnji naslov veteranskih prvaka Istre u trojkama, na šestom županijskom prvenstvu glavnina kojeg je odigrana u porečkoj boćarskoj dvorani SRC Veli Jože, dok je za dio natjecanja po skupinama korištena i dvorana pazinskog Boćarskog centra "Aleksandar Anzur".

Anton Nino Belušić, Aldo Hrvatin i Walter Ritoša sa zasluženim zlatima oko vrata

Umažani su u finalu sa uvjerljivih 13:2 pobijedili Branka Aničića, Serđa Blaževića, Josipa Zovića i Vitomira Jelenića iz pazinskog Kompakta, dok je u susretu za 3. mjesto momčad boćarskog središta Pula za koju su nastupali Ivan Percan, Josip Županić, Valter Racan i Dino Pereša sa maksimalnih 13:0 savladala Izidora Radojkovića, Petra Stojnića i Bruna Bernacu, članove Tara Vabrige.

Najbolje četiri momčadi na ovogodišnjem vetranskom prvenstvu Istre

Odlični suorganizatori prvenstva bili su Boćarska zajednica Grada Poreča i Boćarski savez Grada Pazina.