Međunarodni juniorski turnir u Francuskoj

Hrvatska juniorska boćarska reprezentacija u sastavu koje je nastupio i jedan mladi istarski boćar, Filip Matijašić iz Pazina, uz Duju Pirića (Nada, Split), Luku Gašpara (Ploče) i Matka Pendu (Župa dubrovačka), predvođena izbornikom Čedom Vukelićem i pomoćnikom Vjekom Matetićem, u francuskom je gradiću La Cote Saint Andre nedaleko Grenobla, zauzela peto mjesto na jednom od najjačih svjetskih turnira iz kalendara FIB.

Hrvatski juniori u Francuskoj

U natjecanju po skupinama Hrvatska je pobijedila selekciju francuske regije Rona-Aple II 12:0, odigrala neodlučeno sa Francuskom B 6:6 i izgubila od Slovenije 12:0, te je na koncu u susretu za peto mjesto savladala Rona-Alpe I 9:3. Turnir je osvojila Italija koja je u finalu pobijedila Francusku.