Juniorska prvenstva Istre

Dajan Jurman, mladi boćar Pazina, osvojio je naslov juniorskog prvaka Istre u disciplini pojedinačno klasično na prvom ovogodišnjem županijskom prvenstvu koje je u organizaciji Boćarskog saveza Grada Pazina odigran u pazinskom Boćarskom centru "Aleksandar Anuzr".

Jurman je u finalu pobijedio svog klupskog kolegu Filipa Matijašića, dok je u susretu za 3. mjesto Đordano Ferenac iz Istre Poreč savladao još jednog mladog boćara Pazina, Adriana Radolu.

Najbolji juniorski klasičari Istre - (s desna) Dajan Jurman, Filip Matijašić, Đordano Ferenac i Adrian Radola

Sva četvorica polufinalista stekla su pravo nastupa na prvenstvu Hrvatske koje će se od 18. do 22. srpnja 2018. godine održati u Primorsko-goranskoj županiji.