Logo IBS
Istarski Boćarski Savez - bocanje.ibs.hr

Prvenstva istarskih boćarskih središta

Vedran Glavić, juniorski reprezentativac Hrvatske i član trećeligaša Ročkog Polja, osvojio je ovogodišnji naslov prvaka Buzeštine u bližanju i izbijanju u krug na prvenstvu održanom u organizaciji gradske Zajednice boćarskih klubova u boćarskoj dvorani u Kozarima.

Glavić je u finalu pobijedio Davida Grpca, člana Istre iz Kozari, dok je u susretu za 3. mjesto Jan Počekaj iz Ročkog Polja savladao Franka Krulčića iz Roča.

Najbolji krugaši Buzeštine - (slijeva) Vedran Glavić, David Grbac, Franko Krulčić i Jan Počekaj

Rezultati, četvrtfinale: Franko Krulčić (Roč) - Klemen Blažević (Sloga, Sveti Martin) 20:15, David Grbac (Istra Kozari) - Aldo Krulčić (Roč) 24:18, Jan Počekaj (Ročko Polje) - Luka Sirotić (Selca Bračana) 23:20, Vedran Glavić (Ročko Polje) - Saša Tišler (Štrped) 20:13; polufinale: Glavić - F. Krulčić 20:18, Grbac - Počekaj 21:20; za 3. mjesto: Počekaj - F. Krulčić 22:20; finale: Glavić - Grbac 23:21.