Boće Open Klana 2017.

U potpunoj dominaciji slovenskih boćarica i boćara, koji su osvojili naslove pobjednika u sve tri kategorije, protekao je 22. Boće Open Klana, jedan od najvećih i najznačajnijih turnira u parovima u Hrvatskoj i zemljama okruženja iz službenog kalendara FIB, na kojem se ove godine natjecalo 75 parova seniora, 16 parova boćarica i 21 par juniora iz Italije, Slovenije i Hrvatske.

Nakon što su prvo Žan Sodec i Erik Čeh osvojili turnir u juniorskoj kategoriji isti uspjeh pošao je za rukom njihovim sunarodnjacima Gregoru Moličniku i Dejanu Tonejcu u konkurenciji seniora, te Nini Volčini i Sari Jenčič u konkurenciji boćarica.

Moličnik i nekadašnji član Vargona Tonejc obranili su prošle godine osvojen naslov i time opravdali ulogu jednih od favorita s obzirom na to da se radi o boćarima koji su u karijeri upravo u parovima osvajali i naslove svjetskih prvaka, a ove su godine već četvrti puta uzastopno igrali u finalu Klane. Slovenski par je u ovogodišnjem finalu sa 12:1 pobijedio hrvatski reprezentativni par Tomislava Kolobarića i Igora Hajseka iz zagrebačkog Zrinjevca.

Finalisti u kategoriji seniora i boćarica na Boće Open Klana 2017.

Pobjednici su prethodno u polufinalu sa tijesnih 7:6 savladali još jedan slovenski par kojeg je uz Zemira Ajdinoviča činio Davor Janžič, zanimljivo, boćar s kojim su Tonejc i Moličnik u paru osvajali naslove svjetskih prvaka. Kolobarić i Hajsek su pak sa 13:3 nadvisili također Slovence, braću Igora i Davida Šircelja od kojih je potonji sada već bivši član Pazina. Od istarskih boćara najdalje je stigao par kojeg su činili aktualni svjetski viceprvak Nenad Tadić (Istra Poreč) i aktualni prvak Hrvatske Marino Križmanić (Pazin) koji su stigli do četvrtfinala u kojem su ih zaustavili pobjednici turnira Tonejc i Moličnik

Volčina i Jenčič su pak u ženskom finalu sa 13:3 bile bolje od sestara Virginie i Carroline Bajrić (Čavle ŠB). Prethodno su Volčina i Jenčič u polufinalu sa 13:9 eliminirale Nives Jelovicu (Labin) i Teu Čančarević (Čavle ŠB), dok su sestre Bajrić sa 13:3 pobijedile Iru Nimčević (Čavle ŠB) i Slovenku Helenu Ludvik.

Poraženi polufinalisti na Boće Open Klana 2017.